Trudny, ale aktywny rok

Rok 2023 był bardzo trudny, jednocześnie aktywny i wart zapamiętania. Nasz czas poświęciliśmy Jaśkowi i wiemy, że to był dobry czas!!!

Było mnóstwo godzin rehabilitacji i terapii. Jaś pracował na czterech turnusach rehabilitacyjnych, ćwiczył na zajęciach kinezy, terapii ręki, tyflopedagogiki, dogoterapii, hipoterapii, integracji sensorycznej, hydroterapii oraz uczestniczył w zajęciach na basenie. Było wiele wizyt u specjalistów. Złamana kość kulszowa i 6 tygodni na wózku, potem powrót do chodzenia i rehabilitacja dały się nam we znaki. Pobyt w szpitalu po dziwnym zasłabnięciu, nowe orzeczenie o niepełnosprawności i walka z ciągłym strachem, to zmagania, z którymi walczyliśmy na co dzień …

Wprowadzenie nowych leków wymagało kilkutygodniowej kontroli, jak organizm zareaguje. Wymagane były kolejne wizyty neurologiczne. Wprowadzenie min. olejków CBD okazało się trafione. Jaśko lepiej zasypia i potrafi czasem przespać do ok. 2-3 w nocy samodzielnie. Terapia bardzo kosztowna, ale skuteczna.

Nie musieliśmy martwić się o środki na leczenie i rehabilitację Jaśka. To wszystko dzięki Wam i Waszej pomocy, dzięki darowiznom i 1,5% podatku.

Oprócz zajęć specjalistycznych i terapii ważne było „życie codzienne” i uspołecznienie. W minionym roku Jaśko był kilka razy nad morzem, dwa razy w cyrku, z zachwytem wysłuchał koncertu organowego w katedrze, brał udział w warsztatach w łódzkiej filharmonii, świetnie odnalazł się na koncercie Kultu w warszawskiej „Stodole”, był zachwycony wirtualną wystawą Van Gohga. Był także dwa razy w parku rozrywki, a każdy weekend spacerował po lesie i „zaliczał” saunę i basen. Zabieraliśmy Jaśka wszędzie, gdzie było to możliwe i próbowaliśmy łamać jego bariery strachu…

Nie poddajemy się nadal i głęboko wierzymy, że ta praca przyniesie efekty.

Jaś nadal wymaga stałej opieki. Sam nie potrafi się ubrać, nie potrafi sam zjeść. Ktoś powie, że go nie nauczyliśmy, ale tak nie jest. Owszem zje samodzielnie, ale zje wszystko i to na raz, czym może zrobić sobie krzywdę i najzwyczajniej się zadławić, udusić… Dlatego wymaga ciągłej kontroli.

Nie umie mówić i to właśnie brak komunikacji jest dla nas, dla nauczycieli oraz terapeutów bardzo męczący. Tej bariery nie jesteśmy w stanie pokonać. Na razie mamy „super moce” i działamy z Waszą pomocą!!! Oby sił starczyło jeszcze na wiele lat!

Serdecznie dziękujemy za to, że pomagacie Jaśkowi, i że w naszym „wojowaniu” możemy liczyć na Wasze wsparcie. To dla nas bardzo ważne! Za okazane wielkie serce  w imieniu Jaśka pięknie DZIĘKUJEMY!

Nasze zmagania z rzeczywistością można śledzić na profilu FB „Wszyscy gramy dla Jasia”. (2) Facebook

KOCHANI LICZYMY NA WAS TAKŻE W 2024 ROKU!!!
Pieniądze z 1,5% są przeznaczone na wizyty lekarskie, na specjalistyczne okulary, soczewki, sprzęt dla słabowidzących, na terapie i na turnusy rehabilitacyjne.
Wielkie dzięki!!! Życzymy super 2024 roku!!!