Zbadaliśmy oczka, kryzys z chodzeniem…

Czas leci nieubłaganie. Jasiek już niedługo skończy trzy latka, a my cały czas liczymy na nowe osiągnięcia, na które trzeba długo czekać. W lutym Jasiek miał kontrolną wizytę w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale okulistyki. O dziwo, dał się przebadać i niepotrzebne było uśpienie, które dla dzieci z porażeniem mózgowym jest zawsze ryzykowne. Pani doktor powiedziała, że oczka są w dobrej formie. Co widzi? Nadal nie wiemy. Na pewno widzi słabo, ale to kwestia nerwów wzrokowych i połączeń z mózgiem. Potencjały wzrokowe są obniżone, zatem wzrok jest słaby.

Ale najważniejsze, że Jaśko widzi i to chyba nawet się z czasem poprawia. Bardzo nas cieszy zachowanie Jaśka, który więcej rozumie. Johny zaczął wykonywać drobne polecenia (np. podnieś rączkę). Czasami uda się zrobić papa, jednak nieraz emocje tak go spinają, że nie jest w stanie wykonać kontrolowanego ruchu. Z chodzeniem jest jakoś gorzej. Ostatnio ma kryzys i zaczął się bać. Nie chce współpracować i jak tylko zrobi krok to spada na czworaka. Może to jakiś znak, że za chwilę coś ruszy do przodu? Z mową, niestety bez zmian. Nadal słyszymy tylko aaa, uuu i eee i tu rokowania nie są najlepsze. Jaśko powoli wypracowuje swój system porozumiewania się. Podniesiona ręka i otwarta dłoń oznacza, że wyraźnie czegoś chce. Czasami musimy pokazać kilka rzeczy i trafimy na tę wybraną. Jaśkowy uśmiech oznacza, że
o to mu chodziło.

Teraz ferie spędzamy w domu i Johny trochę się nudzi, tym bardziej, że po tygodniowej infekcji wracają mu siły. W piątek czeka nas wizyta w Warszawie – konsultacja neurologiczna i psychologiczna. Po feriach dalej ciężka praca. Wrócimy do rytmu szkolnego.

W marcu ruszamy na kolejny dwutygodniowy turnus do Neurona (Małe Gacno).

Jeszcze raz Wszystkim ślicznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku. Na subkonto Fundacji “Zdążyć
z Pomocą” od początku października wpływały kwoty od naszych znajomych i nieznajomych, przede wszystkim
z Łowicza oraz z: Bydgoszczy, Chełmna, Głowna , Gostynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Grabowa, Grodziska Mazowieckiego, Grójca, Grudziądza, Jarocina, Koła, Kutna, Legionowa, Łęczycy, Łodzi, Malborka, Otwocka, Oleśnicy, Pabianic, Piaseczna, Płocka, Poznania, Pruszkowa, Radomia, Radomska, Rawy Mazowieckiej, Rypina, Sieradza, Sierpca, Skierniewic, Sochaczewa, Szczecina, Śremu, Tomaszowa Mazowieckiego, Warszawy, Werbkowic, Zduńskiej Woli i Zgierza.

Mamy nadzieję, że w tym roku również wiele osób podaruje 1% na leczenie i rehabilitacje Jaśka!!!

WIELKIE DZIĘKI!!!