Rok zakończyliśmy turnusem z Zaździerzu

Rok 2013 będziemy miło wspominać. Jaśko, po trzech latach ciężkiej pracy, zaczął samodzielnie chodzić. To dla nas ogromna radość, której nie da się opisać słowami i oczywiście najwspanialszy prezent pod choinkę. Na razie Jasiek chodzi słabo i trochę za szeroko, ale cały czas robi duże postępy. Wozimy go do przedszkola specjalnego, gdzie ma dobrą opiekę i trochę terapii. Najważniejsze, że lubi tam zostawać i nie płacze.  Jaśko jest codziennie rehabilitowany i w tygodniu ma dużo zajęć. Dwa tygodnie grudnia (7-21) spędził na turnusie w Zaździerzu koło Płocka w ośrodku 12 Dębów. Byliśmy tu już w październiku i nam się spodobało. Pierwszy tydzień Jaś był z  babcią Zosią a drugi z tatą. Johnek  miał codziennie 5 godzin zajęć – 2 godziny rehabilitacji ruchowej, godzinę logopedy, godzinę pedagoga, godzinę integracji sensorycznej i 40 minut basenu.

Po turnusie czas na odpoczynek. Święta spędzimy w domku. W styczniu czeka nas zabieg w narkozie i kompleksowe leczenie popsutych ząbków  w klinice Uśmiech Malucha. W lutym wizyta u okulisty i zmiana okularów i soczewek.

W nowym roku musimy zająć się mową Jaśka i poszukać kolejnych logopedów. Może ktoś znajdzie sposób, aby nasz kochany Jaśko zaczął cokolwiek mówić. Na razie nie mówi żadnego słowa, ale mamy nadzieje, że kiedyś usłyszymy upragnione mama i tata….

Na udział w turnusach możemy sobie pozwolić, dzięki WASZEJ POMOCY  i podarowaniu 1% podatku.

Wszystkim ślicznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku. Na subkonto Fundacji “Zdążyć z Pomocą” od początku października wpływały kwoty od naszych znajomych i nieznajomych, przede wszystkim z Łowicza oraz z: Bydgoszczy, Chełmna, Głowna , Gostynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Grabowa, Grodziska Mazowieckiego,  Kutna, Legionowa, Łęczycy, Łodzi, Pabianic,  Rawy Mazowieckiej, Rypina, Sieradza,  Skierniewic, Sochaczewa, Warszawy.

Mamy nadzieję, że w tym roku również wiele osób podaruje 1% na leczenie i rehabilitację Jaśka!!!

WIELKIE DZIĘKI!!!